Sprzedaż mieszkania z Warszawy: jak pomoże biuro nieruchomości?

Warszawski rynek nieruchomości z całą pewnością jest specyficzny. Chodzi nie tylko o wysokie ceny metrażu, które ustępują jedynie Sopotowi. Spore znaczenie ma również bardzo duża oferta stołecznego rynku mieszkań. Sama dzielnica Praga-Południe ma podobną liczbę mieszkańców, jak na przykład Olsztyn lub Rzeszów. Wbrew pozorom, duży rozmiar stołecznego rynku nie zawsze pomaga w szybkiej sprzedaży nieruchomości. Istnieje bowiem dość duże ryzyko, że nasza oferta wprost zagubi się wśród bardzo dużej liczby konkurencyjnych propozycji sprzedażowych. W takiej sytuacji, szybka i korzystna sprzedaż mieszkania z Warszawy nie będzie możliwa. Na całe szczęście, można skorzystać z pomocy dobrej agencji nieruchomości. Wyjaśniamy w jaki sposób pomaga takie biuro nieruchomości z Warszawy.

Przede wszystkim dobra agencja nieruchomości ma doświadczenie

Podstawową cechą każdego dobrego fachowca jest doświadczenie, które sprawia, że te same zadania wykonywane są lepiej i skuteczniej. Bardzo dobra agencja nieruchomości z Warszawy na pewno sprzeda lokal lub dom o wiele szybciej i korzystniej niż osoba, która nie posiada doświadczenia sprzedażowego. O takim doświadczeniu nie może mówić nawet osoba, która kiedyś samodzielnie sprzedała jakąś nieruchomość. Warto mieć bowiem świadomość, że obecnie rynek nieruchomości mieszkaniowych jest inny niż jeszcze kilka – kilkanaście lat temu. Internetowe promowanie ogłoszeń to już standard od dawna, a spora część sprzedających chce się wyróżnić np. poprzez zamieszczanie profesjonalnych zdjęć i filmów oraz intrygujących opisów.

Bardzo dobra agencja nieruchomości z Warszawy, na pewno potrafi się odnaleźć w wymagającym środowisku internetowej sprzedaży mieszkań i domów. Mówimy o takiej rzetelnej agencji, która posiada w Internecie bardzo dobre i wiarygodne opinie od co najmniej kilkudziesięciu klientów. Wspomniane rekomendacje w Google albo na Facebooku stanowią gwarancję, że dane biuro nieruchomości z Warszawy wie jak dobrze wypromować mieszkanie albo dom na sprzedaż. W przeciwnym razie, pozytywnych opinii klientów po prostu by nie było.

Szybka sprzedaż mieszkania: dobre zdjęcia i filmy to nie wszystko

Stara i sprawdzona maksyma sprzedażowa mówi, że każdy towar kupuje się oczami. Nieruchomość przeznaczona na sprzedaż staje się właśnie takim towarem, o którego wizerunek trzeba odpowiednio zadbać. Dlatego agencja nieruchomości z Warszawy nie powinna zapominać o przygotowaniu bardzo dobrych zdjęć oraz filmów z mieszkania/domu. W zdecydowanej większości przypadków, agent sam nie zajmuje się takimi aspektami wizualnymi. Trzeba je zlecić współpracującym ekspertom – podobnie jak home staging, czyli wcześniejsze przygotowanie mieszkania lub domu do sesji zdjęciowej oraz video. 

Oczywiście, dobre zdjęcia oraz filmy to nie wszystko. Agencja nieruchomości z Warszawy posiadająca pozytywne opinie klientów, na pewno przygotuje też zwięzły i ciekawy opis mieszkania albo domu na sprzedaż. Jeżeli osoba zainteresowana ogłoszeniem promowanym na największych portalach zadzwoni, to uprzejmy agent nieruchomości zaprosi ją na dzień otwarty. W czasie takiego dnia prezentacyjnego, kilka osób może swobodnie obejrzeć lokal albo dom. Później następują negocjacje z zainteresowanymi, podczas których dobra agencja nieruchomości reprezentuje interesy właściciela (sprzedającego). Sprawdzony agent nieruchomości będzie towarzyszył takiemu sprzedawcy domu lub lokalu aż do wizyty u notariusza w celu podpisania umowy sprzedaży i do późniejszego przekazania kluczy.  

Redakcja eko-budowanie.pl