Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy?

Coraz częstszym sprzętem w naszych domach jest ekspres do kawy. To nowoczesne urządzenie jest wygodne oraz sprawia, że codziennie rano możemy wypić kawę jak z najlepszej kawiarni w mieście. Jednakże, aby tak się stało musimy kupić odpowiedni produkt. Profesjonalne ekspresy do kawy nie muszą być drogie. Sprawdź teraz – na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy.

Ekspres kolbowy czy ciśnieniowy?

Stojąc przed zakupem ekspresu do kawy zapewne zastanawiasz się, jaki rodzaj wybrać. W tego typu sprzętach istnieją dwa sposoby tworzenia kawy: kolbowy oraz ciśnieniowy. Ekspres kolbowy, nazywany inaczej półautomatyczny to sprzęt, który wymaga precyzji. Osoba tworząca kawę ma całkowitą kontrolę nad procesem parzenia. Dlatego też przez niektórych ekspres kolbowy uważany jest za jedyny słuszny sprzęt tego typu. Inni natomiast sądzą, że ten sposób jest czasochłonny i uciążliwy. Drugi rodzaj, czyli ekspres ciśnieniowy to sprzęt, który ułatwia wiele. Mają automatyczną funkcję mielenia ziaren oraz wiele opcji, dzięki czemu w pełni dostosujesz swoją kawę do własnych preferencji. W Polsce znane są również ekspresy na kapsułki, jednakże są one nie ekonomiczne. Również nie jest polecany przez baristów, gdyż tego typu wykonanie kawy nie jest odpowiednie. Profesjonalne ekspresy do kawy mają więc wiele opcji, które można dostosowywać do danego konsumenta. 

Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup ekspresu ciśnieniowego, to warto zwrócić uwagę na jego funkcje. Wszystko to zależy od tego, jaki posiadamy budżet. Tańsze ekspresy posiadają jedynie funkcje tworzenia dwóch rodzajów kawy. Droższy sprzęt pozwoli nam na korzystanie z funkcji spieniania mleka i tworzenia takich kaw jak Latte Macchiato. W przypadku kaw z dodatkiem mleka istotne jest również to, jak duży pojemnik posiada sprzęt. W niektórych przypadkach występuje rurka, którą możemy włożyć do kartonu. Natomiast część ekspresów posiada dedykowany pojemnik, który może mieć nawet jeden litr objętości. Istotną funkcją jest także możliwość wsypania kawy już wcześniej zmielonej. Jest to dobra opcja w przypadku, gdy nie posiadamy w domu już ziaren kawy, a bardzo chcielibyśmy napić się kawy z ekspresu. Niestety, ekspresy ciśnieniowe są znacznie droższe, niż kolbowe. Jest to jednak zasługa tego, że sprzęt posiada dużą ilość nowoczesnych udogodnień, które pozwolą nam w pełni automatycznie wykonać naszą ulubioną kawę. Teraz już wiesz, na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy.

Firma ma znaczenie

Producent, którego sprzęt wybierzemy ma ogromne znaczenie. Należy kupować produkty tylko i wyłącznie od firm, które specjalizują się w produkcji ekspresów. Jedną z nich jest La Cimbali. Jest to producent ekspresów, który ma w swoim asortymencie wersje kolbowe, a także ciśnieniowe. Z ekspresów firmy La Cimbali korzystają profesjonalni bariści z całego świata. Ich sprzęt charakteryzuje się eleganckim wyglądem oraz niebywałą funkcjonalnością oraz wytrzymałością. Historia firmy rozpoczęła się już ponad 100 lat temu, dlatego ekspresy są w pełni dopracowane tak, aby dostarczyć jak najwięcej przyjemności z picia kawy.

Redakcja eko-budowanie.pl