Hurtownia fotowoltaiczna Rybnik – pomoże w zminimalizowaniu kosztów za energię. Nawet do kilku tysięcy rocznie! Czym właściwie jest fotowoltaika? Upraszczając, jest to przetwarzanie światła słonecznego w energię elektryczną. Może wydawać się to skomplikowane, lecz wcale takie nie jest. Poniżej dowiesz się kilka podstawowych informacji na ten temat.
Jakie są rodzaje paneli fotowoltaicznych?
Producenci wymyślają i wprowadzają na rynek coraz to nowsze rodzaje paneli. Biorą pod uwagę zapotrzebowanie i warunki przyszłych klientów. Te panele i wszystkie potrzebne podzespoły zapewni ci hurtownia fotowoltaiczna Rybnik.
Panele monokrystaliczne
Są to panele, które mają największą wydajność. Sięga ona od 17 do nawet 22%. Charakteryzują się czarnym kolorem i wykonane są z cienkich, wielokątnych płytek. Wykonane są z pojedynczych kryształów krzemu. Są to najdroższe panele, aczkolwiek cena jest odpowiednia, do zadania, które wykonują. Są najbardziej odporne na działanie warunków atmosferycznych oraz idealnie sprawdzają się w przypadku, jeśli nie mamy za dużo powierzchni do wykorzystania. Najlepiej, aby wtedy miejsce, w którym je umieścimy było bardzo nasłonecznione.
Kto może sobie pozwolić na taką instalację?
Aktualnie jest to rozwiązanie dla każdego. Nie musisz nawet martwić się o stworzenie projektu. Hurtownia fotowoltaiczna Rybnik zapewni ci wykwalifikowanego projektanta, który doradzi i obliczy ilość paneli za ciebie.
Natomiast, jeśli chcesz wykonać projekt sam, to musi się w nim znaleźć, m.in.
- Lokalizacja instalacji (czy na budynku, czy na gruncie),
- Zysk instalacji (najlepiej w okresie rocznym),
- Informacja o panelach (jaki model oraz ich ilość),
- Ilość prądu, jaką będzie musiała wytworzyć instalacja,
- Analizę nienasłonecznionych obszarów, które występują w danej lokalizacji (w procentach).
Istotną, ważną perspektywą jest to, iż nie trzeba stawiać od razu farmy fotowoltaiki, która zapewni energię w całym gospodarstwie domowym. Możesz zacząć kupując małą ilość paneli, a z czasem dokupywać więcej. Dzięki takiemu działaniu, nie będziesz musiał od razu wydawać dużej ilości pieniędzy.
Pozwoli ci to na osiągniecie tego samego efektu, utrzymując jednocześnie stabilność finansową.
Plusy fotowoltaiki
Zaletą instalacji fotowoltaicznej jest przede wszystkim oszczędność. Stale wzrastające ceny za energię sprawiają, że właściciele gospodarstw decydują się na ograniczenie wydatków. Panele to idealne rozwiązanie, by to zrobić, szczególnie, że istnieje wiele programów dofinansowujących tę inwestycję.
Drugim ważnym aspektem, jest ekologia. Decydując się na instalację paneli, przyczyniamy się do ochrony środowiska przed zmianami klimatycznymi. Korzystanie z energii słonecznej nie jest szkodliwe dla środowiska, a jej zasoby są nieograniczone.