Tutaj jesteś

Jak przygotować atrakcyjny przedogródek?

14 listopada 2021 Ogród przedogródek inspiracje

Przedogródek jest jedną ze stałych części ogrodów. To ta jego część, która występuje bezpośrednio przed domem, czyli jako pierwsza rzuca się w oczy gościom odwiedzającym domostwo. Staje się więc obszarem reprezentacyjnym. Nierzadko jest taką wstępną i pierwszą wizytówką domu, która pokazuje nawet, czego można się po nim mniej więcej spodziewać. Przedogródek inspiracje udowadniają, że takie strefy potrafią wyglądać naprawdę nadzwyczajnie dobrze, o ile są przemyślane, właściwie zaplanowane i wypełnione odpowiednimi dla nich roślinnościami. Mała ilość miejsca do dyspozycji na ogół nie pozwala na przesadę z ilością różnych dekoracji. Nierzadko mniej znaczy zresztą więcej. To właśnie te stosunkowo proste projekty zielonych przestrzeni potrafią ludzi najbardziej zachwycać.

Atrakcyjny przedogródek

Prostota jest zatem tym kierunkiem, w którym w przypadku aranżacji krajobrazu zdecydowanie warto podążać. Nie ma sensu zasypywać przedogródka mnogą ilością zróżnicowanych krzewów i rabat, wśród których jeszcze na dodatek ustawi się bogato zdobione krasnale ogrodowe, małe lampiony, duże lampy i inne zróżnicowane dekoracje. Efektem takiego postępowania będzie wyłącznie aranżacyjny chaos. Nawet jeśli wśród tych wszystkich przedmiotów pojawią się jakieś detale naprawdę wartościowe i niespotykane, przychodzący do domu goście i tak ich nie dostrzegą w gąszczu zieleni, kwiatów i pozostałych dekoracyjnych elementów. Przesada nie jest niczym dobrym. Nadmiar dekoracji wprowadza chaos, a ten z kolei sprawia, że ogród przestaje być czymś przytulnym, a staje się miejscem, które chce się właśnie jak najszybciej opuścić. Warto więc już na samym początku zarysować sobie jakiś ogólny plan tej przestrzeni. Jeżeli koniecznie chce się w niej umieścić np. jakiegoś wybranego krasnala ogrodowego, najlepiej ograniczyć się do zastosowania jednego takiego krasnala i wokół niego pozostawić pustą przestrzeń, aby go po prostu wyróżnić i utworzyć z niego tę główną najważniejszą dekorację – centralny punkt całego przedogródka.

Inspiracje na przedogródek

Każdy człowiek jest zresztą w stanie znaleźć swój idealny sposób na zaaranżowanie sfery występującej tuż przed domem. Nie trzeba tego sposobu wymyślać zupełnie samodzielnie. Można rzucić sobie okiem na przedogródek inspiracje i właśnie z nich coś powybierać, by następnie zastosować to w swoim projekcie i od razu nieco bardziej się nim zadowolić. Nawet architekci na ogół nie opierają się wyłącznie na własnej wyobraźni. Chętnie spoglądają na projekty innych wykonawców, zdobywając w ten sposób liczne inspiracje.

Redakcja eko-budowanie.pl

Witamy na Eko-budowanie.pl – serwisie dedykowanym wszystkim, którzy cenią sobie ekologiczne i zrównoważone podejście do budownictwa oraz stylu życia. Nasza redakcja to zespół pasjonatów z różnych dziedzin, takich jak budownictwo, aranżacja wnętrz, ogrodnictwo i multimedia, którzy z zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Naszą misją jest promowanie ekologicznych rozwiązań w budownictwie i urządzaniu domów, które nie tylko są przyjazne dla środowiska, ale także estetyczne i funkcjonalne. Na Eko-budowanie.pl znajdziesz porady i inspiracje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

rabatki przed domem

Rabatki przed domem

16 listopada 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?

rabatki przed domem